Yakıt Filtresi

 

Yakıt sisteminde herhangi bir tıkanıklığa ve hasara sebebiyet verilmemesi için yakıtın çok iyi filtrelenmesi gerekir. Kötü filtrasyon, motor performansının düşmesi, yakıt tüketiminin artması, motoru çalıştırmada aksaklıklar ve motor ömrünün azalması gibi sorunlara sebep olur. Yakıt filtreleri, yakıt sistemlerinde ve motorlarda çok tehlikeli olan katı parçacıklardan yakıtın temizlenmesini sağlarlar.

Yakıt pompası, karbüratör, ve enjeksiyonlu motorlar, yakıtta olan yabancı parçacıklara karşı çok duyarlıdırlar. Bir litre yakıtta en fazla bir milimetreye kadar yabancı parçacıklar olabilir.

 

Otomobillerin yakıt sistemlerine monte edilen filtreler, motorun verimliliğini artıracak ve motorda olan parçaların ömrünün uzamasını sağlayacak şekilde olmalıdır. Bu filtrelerin görevi katı parçacıkların yanı sıra, su, parafin ve organik maddelerin kalıntılarını da (yakıta karışan suda yaşayan bakterileri) temizlemektir.

 

Yakıt filtrelerin verimliliği kullanılan yakıtın kalitesine ve motorun genel durumuna (aşınmasına) bağlıdır. Karbüratörlü motorlardaki yakıt filtreleri 8 mikrometre çapına kadar olan parçacıkları % 99 temizleyebilmektedir. Enjeksiyonlu motorlarda ise bu oran 2-3 mikrometre çapına kadar düşebilmektedir.

İLETİŞİM

Tel: +90 224 512 12 23

EMAIL

FİLTRE ÜRETİMİNDE 22 YILLIK TECRÜBE!

ADRES

Umurbey Mahallesi

9 No'lu Sokak

No:18

Gemlik / Bursa  Türkiye

© Hannfilter

  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn Sosyal Simge